» GWAKAFWIKA (http://shakazulu.zeblog.com/)

Shaka Zulu

Blòg an lang fondalnatal an nou , lang a manman nou kréyòl.Ka palé dè nèg asi Kariyib-la, kontinan Afirk-la é nèg adan dyaspora-la.

Calendrier

« Août 2010 »
LunMarMerJeuVenSamDim
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Blog

Catégories

Derniers billets

Pages

Compteurs

Liens

Fils RSS

On lantou pou on gwadloupéyen?

Par Shaka Zulu :: 02/08/2010 à 14:05 :: Espò



http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTtogbsGh_vT6774vpPJFFtdLGnoF0hjsKc5-kJHv9KhBDXfvw&t=1&usg=__kVLqzEoQxJJmN0a5KxzYAPgm1is=60èm lantou siklis Gwadloup kay démaré vandrèdi ka vini la èvè kontrèlamont an vil Lapwent. 60èm lantou Gwadloup-lasa kay souri ba on kourè a péyi an-nou? Randévou dimanch 15 out. Chonjé sa ka fè 19 lanné dèpi Molière Gène, on gwadloupéyen poko rivé gannyé lantou-lasa.

Lantou siklis Gwadloup (palmarès a-y)

1948 : Robert Carlos (Gwadloup)
1949 : Maxime Carlos (Gwadloup)
1950 : Maxime Carlos (Gwadloup)
1951 : Camille Daridan (Gwadloup)
1952 : Camille Daridan (Gwadloup)
1953 : Alceste Farescour (Gwadloup)
1954 : Maxime Bénuffé (Gwadloup)
1955 : René Cock (Gwadloup)
1956 : Maxime Bénuffé (Gwadloup)
1957 : Sonore Ursule (Gwadloup)
1958 : Richard Bernard (Gwadloup)
1959 : Robert Bolus (Gwadloup)
1960 : Robert Bolus (Gwadloup)
1961 : Jean Arze (Fwans)
1962 : André Seidler (Fwans)
1963 : Kous pa fèt
1964 : Sylvère Cabrera (Gwadloup)
1965 : Kous pa fèt
1966 : Alain Pauline (Gwadloup)
1967 : Alain Pauline (Gwadloup)
1968 : Kous pa fèt
1969 : Saturnin Molia (Gwadloup)
1970 : Régis Ovion (Fwans)
1971 : Gérard Annequin (Fwans)
1972 : Francisco Triana (Kolonbi)
1973 : Jacques Martinez (Fwans)
1974 : Jacques Imbrogno (Fwans)
1975 : Robert Charles (Gwadloup)
1976 : Louis Coquelin (Fwans)
1977 : Valentin Claire (Gwadloup)
1978 : Valentin Claire (Gwadloup)
1979 : Humbert Aristé (Gwadloup)
1980 : Rosalien Pierre (Gwadloup)
1981 : Mike Gutmann (Suis)
1982 : Pablo Wilches (Kolonbi)
1983 : Argemiro Bohorquez (Kolonbi)
1984 : Julio Cesar Cadena (Kolonbi)
1985 : Eric Zubar (Gwadloup)
1986 : Alberto Camargo (Kolonbi)
1987 : Jesus Torrez (Vénézwèla)
1988 : Efrain Rico (Kolonbi)
1989 : Alexis Mendez (Vénézwèla)
1990 : Robinson Merchan (Vénézwèla)
1991 : Molière Gène (Gwadloup)
1992 : Aldofo Rico (Kolonbi)
1993 : Julio Cesar Aguirre (Kolonbi)
1994 : José Castelblanco (Kolonbi)
1995 : Daniel Bernal (Kolonbi)
1996 : Walter Bénéteau (Fwans)
1997 : Philippe Mauduit (Fwans)
1998 : Régis Balandraud (Fwans)
1999 : Daniel Bernal (Kolonbi)
2000 : Daniel Bernal (Kolonbi)
2001 : Rodolfo Camacho (Vénézwèla)
2002 : Frédéric Delalande (Fwans)
2003 : Daniel Bernal (Kolonbi)
2004 : Flober Pena Pena (Kolonbi)
2005 : Flober Pena Pena (Kolonbi)
2006 : Martin Prazdnovsky (Slovaki)
2007 : Flober Pena Pena (Kolonbi)
2008 : Flober Pena Pena (Kolonbi)
2009 : Nicolas Dumont (Fwans)
2010 : ?

GWAKAFWIKA - Blog créé avec ZeBlog